Pasja w biznesie, czyli drugie spotkanie Lady Business Club

Na kolejnym – drugim już – spotkaniu Lady Business Club, które  odbyło się pierwszego dnia grudnia w przytulnej kawiarni RoRo w Centrum Warszawy. nie mogło zabraknąć KOBIECYCH PASJI, skoro tematem przewodnim miała być PASJA w biznesie.

Czy pasja może być motorem sukcesu? My jesteśmy przekonane, że tak, z ciekawością jednak  wysłuchałyśmy opinii zaproszonych gości: Teresy Rosati znanej projektantki mody i Katarzyny Selwant psychologa sportowego. Teresa Rosati opowiedziała nam, że modą, tkaniną i projektowaniem interesowała się od 12 roku życia, była to u niej naturalna potrzeba tworzenia. Projektowaniem zawodowo zajęła się stosunkowo niedawno, założyła firmę i właśnie dzięki pasji nie zrażała się trudnościami i to ona pomogła osiągnąć jej sukces. Doradzała kobietom biznesu umiarkowanie w formie i kolorystyce przy doborze ubrań, a przede wszystkim postawienie na własny styl, który ma odzwierciedlać ich wnętrze. Strój nie może odwracać uwagi, ma czynić naszą osobę wiarygodną;  dlatego, w tym przypadku klasyczna elegancja wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Porady znanej projektantki na pewno mogą być bardzo przydatne dla każdej kobiety wchodzącej w świat biznesu, jednakże czułam jakiś niedosyt, oczekiwałam bardziej szczegółowych  informacji, może nowatorskich rozwiązań stylistycznych, albo po prostu bardziej inspirujących podpowiedzi jak odpowiednim strojem dopełnić swój wizerunek.

Katarzyna Selwant w brawurowy sposób, z dużą swobodą bycia na scenie, w niezwykle profesjonalny sposób opowiedziała nam o pasjach sportowców, bez których nie mogliby przezwyciężać trudności, nie mogliby osiągać sukcesów, pasja to coś, co ich popycha do przodu nawet w obliczu niepowodzeń, a przy tym bez wątpienia poszerza horyzonty. Pani Katarzyna realizuje się też z sukcesem w sporcie, dyscyplina którą uprawia to Curling,  a ta pasja doprowadziła ją do osiągnięcia szczęścia w każdej dziedzinie życia, tak zawodowego jak i osobistego. Według prelegentki czynnikiem, który pozwala nie tylko sportowcom, ale i ludziom biznesu przezwyciężać trudności, poradzić sobie nieraz z negatywnymi emocjami, czy po prostu ze zmęczeniem i dążyć do wyznaczonego celu jest właśnie pasja.

 Obie Panie zgodnie stwierdziły, że ludzie, którzy mają pasje i faktycznie się im oddają, osiągają w życiu największe sukcesy.

Podczas 10 minutowych networkingowych przerw miałam okazję poznać Uczestniczki spotkania, które doskonale bawiły się i chwaliły ideę LBC, jako platformy do rozwijania biznesu w tak niezwykle przyjemny i inspirujący sposób.

Marka Malibu przygotowała niskokaloryczne drinki, ich skład i sposób wykonania miałyśmy okazję poznać podczas krótkiego kursu  ich przyrządzania.

Spotkanie zakończyło się loterią wizytówkową, a w podczas przerw trwała loteria rzeczowa firmy Merlin.

Idea LBC będzie dalej rozwijana i jak zapewniła założycielka Emilia Bartosiewicz kolejne spotkania odbędą się nie tylko w Warszawie. Czekamy na nie z niecierpliwością, a Organizatorce życzymy dalszych sukcesów.

 Zachęcamy również Wszystkie Panie, które poszukują inspiracji, wsparcia, czy nawiązania kontaktów z podobnymi sobie kobietami biznesu, albo po prostu chcą miło i niebanalnie spędzić wieczór do przyjścia na kolejne takie spotkanie, bo może stanie się ono przełomowym momentem w Waszych biznesowych, albo towarzskich kontaktach.

Relację przygotowała Wika Kowalczyk z Kobiecych Pasji.

 

2,259 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?