Olejki mineralne

Czym są olejki mineralne i dlaczego są szkodliwe?

 

olej_szer_800Masowo stosowane w kosmetyce olejki mineralne, to pochodne ropy naftowej. Są składnikiem większości kosmetyków na świecie, w tym najbardziej renomowanych i reklamowanych firm. Dlaczego ? Z prostego powodu: są bardzo tanie.

Na etykietach kosmetyków występują pod nazwami: Petrolatum(vaselina), Parraffinum-Liquidum, Cera Microcristallina(Parafina twarda), Microcristallina- Wosk, Ozokerit(wosk ropopochodny), Ceresin(wosk ropopochodny) i in.  

Oddziaływanie olejków mineralnych polega na tym, że zastępują naturalną, przeciwbakteryjną, barierę lipidową wytwarzaną przez skórę (sebum). Po zmyciu tej sztucznej osłony, odsłaniamy skórę odwodnioną i ściągniętą. Zmienia się jej struktura, pojawiają się czerwone punkty i inne problemy.

Produkty Dr.Baumann Cosmetics nie zawierają olejków ropopochodnych. Kosmetyki bionomiczne dr. Baumann zawierają wyłącznie olejki naturalne i ich wyciągi: 

Makadamia(olej palmowy), Butyrospermum Parkii (masło orzechowe), Sezam, Manuka(drzewo herbaciane), Jojoba (olej orzechowy), Oenothera Biennis(wiesiołek),etc.

Olejki naturalne stosowane w kosmetykach Dr.Baumann mają  składniki identyczne do wytwarzanych przez skórę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Monika Ceregro
General Manager
Dr.BAUMANN POLSKA
m.ceregro@dr-baumann.pl

2,176 total views, 2 views today

Dodaj komentarz

Why ask?