Niech Wyleje Rzeka

Zapraszamy serdecznie na spektakl Niech Wyleje Rzeka 14 lutego o godz.19  w SOHO Factory oraz na wydarzenia, które odbędą się pod hasłem „One Billion Rising”.

 

Projekt Niech Wyleje Rzeka, pomysłu i autorstwa Ilony Grochowskiej i Joanny Ogrodnik, jest odpowiedzią na Światowy Dzień Powstania Kobiet w Warszawie. Dwie kobiety wspólnie zaczęły nad nim pracę artystyczną oraz organizacyjną, a jej punktem kulminacyjnym ma być spektakl taneczny z udziałem Wszystkich Kobiet, bez względu na umiejętności taneczne, wiek, pochodzenie.

Akcja adresowana jest do tych, którzy chcą się przyczynić do walki przeciw przemocy wobec kobiet. Walki bez użycia broni, walki poprzez poczucie siły, jaką daje bycie we wspólnocie, walki możliwej dzięki transformacji w ruchu utartych symboli uśpionych w ciele.


Celem jest wyzwolenie w kobietach zblokowanych możliwości, poprzez ciało i wspólny ruch oraz ukazanie widzom tej na nowo odkrytej twarzy kobiecości. Choreografia z elementami tańca współczesnego, etnicznego oraz Kontakt Improwizacji zbudowana jest z nieskomplikowanych figur. Ma ona zwrócić uwagę na wspólnotowość, jak i dać możliwość kobietom, by w tej wspólnocie się znalazły.

Spektaklowi będzie towarzyszyła grana na żywo muzyka z wykorzystaniem instrumentów etnicznych głównie z regionów Persji (bębny obręczowe, flet, Hang Caisa Drum, didgeridoo, gitara, przeszkadzajki, głos). Choreografki chcą w ten sposób wrócić niejako do korzeni, przywołać odwieczną Kobietę do życia oraz pobudzić naturalną potrzebę odczuwania muzyki w ciele.

 

Projekt Niech Wyleje Rzeka został objęty opieką ze strony Fundacji Feminoteka. W Warszawie łączymy się i liczne akcje tego dnia mają porwać kobiety i mężczyzn do powstania przeciwko przemocy cichej, głośnej i bezkarnej, psychicznej i fizycznej.

Na stronie FEMINOTEKI www.feminoteka.pl będzie można zobaczyć uaktualnianą listę miejsc, wydarzeń i szczegółów – by dołączyć.

 

1,794 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?