Najdłuższe kuracje kosmetyczne – żeby zdążyć do wakacji, zacznij je już teraz!

kuracje kosmetyczne

W przypadku sporej części terapii kosmetycznych nie można liczyć na spektakularne efekty już po pierwszej wizycie w klinice urody. Specyfika takich kuracji wymaga albo większej liczby powtórzeń procedury zabiegowej, albo dłuższych przerw pomiędzy kolejnymi spotkaniami w gabinecie. A dotyczy to zarówno zabiegów pielęgnacyjnych czy odmładzających, jak i terapii pozwalających na usunięcie zbędnych kilogramów oraz wymodelowanie sylwetki.

Precyzyjne określenie czasu trwania danej kuracji kosmetycznej zawsze będzie trudnym zadaniem. Różne czynniki mają bowiem wpływ na przebieg konkretnej terapii – nawet takie kompletnie niezależne od wykonywanego zabiegu czy indywidualnych predyspozycji, np. plany urlopowe osoby korzystającej z usług kliniki urody. Można jednak wymienić kilka popularnych kuracji gabinetowych, które same w sobie wymagają nieco więcej czasu i cierpliwości. W przypadku terapii pielęgnacyjnych, oczyszczających czy odmładzających będą to np. eksfoliacja kwasami (peeling chemiczny), osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting) i zabieg fal radiowych (RF). Z kolei przy redukowaniu zlokalizowanego miejscowo nadmiaru tkanki tłuszczowej – endermologia LPG i kriolipoliza.

Peelingi chemiczne – odstępy pomiędzy zabiegami i liczba powtórzeń

Eksfoliacja kwasami, nazywana również peelingiem chemicznym, jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów oczyszczająco-złuszczających. Wspomniana terapia pozwala na zniwelowanie różnych niedoskonałości, m.in. przebarwień posłonecznych, szorstkości naskórka, rozszerzonych ujść gruczołów łojowych, zmian trądzikowych oraz widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek. Jej szerokie zastosowanie wynika głównie z możliwości wyboru kwasu o konkretnym stężeniu, który zostanie następnie użyty do wykonania zabiegu (znaczenie ma również czas działania preparatu).

Peeling chemiczny sprawdza się więc u wielu osób, którym zależy na poprawie wyglądu skóry. Przy wyborze tej terapii warto jednak pamiętać, że zazwyczaj wymaga ona od 3 do 6 powtórzeń całej procedury zabiegowej w klinice urody. Ponadto, w przypadku eksfoliacji kwasami trzeba zachować odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi wizytami, wynoszący co najmniej 3-4 tygodnie. Dłuższa przerwa wynika zaś z procesu złuszczania się naskórka oraz konieczności pełnego wygojenia się skóry w obszarze poddawanym kuracji.

Kuracje anti-aging – ile czasu potrzeba na odmłodzenie cery?

Do zabiegów odmładzających, które wymagają większej liczby powtórzeń lub dłuższej przerwy pomiędzy kolejnymi wizytami, zalicza się m.in. osocze bogatopłytkowe oraz terapię z falami radiowymi (RF). W obydwu przypadkach efekty końcowe kuracji w pełni wynagrodzą jednak cierpliwość oraz przestrzeganie zaleceń kosmetologa. Osocze bogatopłytkowe nie tylko zapewni odnowę biologiczną komórek w obszarze poddawanym kuracji, ale także wpłynie pozytywnie na gęstość, jędrność i koloryt skóry. Aby jednak było to możliwe, zaleca się przeprowadzenie 3-4 takich zabiegów, z zachowaniem odstępu od 1 do 3 miesięcy pomiędzy kolejnymi spotkaniami w salonie urody.

 

kuracje anti-aging

 

Z kolei w terapii z falami radiowymi wspomniane przerwy są zdecydowanie krótsze i wynoszą jedynie 10-14 dni. Tutaj jednak trzeba liczyć się z większą liczbą powtórzeń zabiegu odmładzającego RF. Zalecana seria, po przeprowadzeniu której osiąga się zadowalające rezultaty, składa się zazwyczaj z 5-10 spotkań w gabinecie medycyny estetycznej.

Endermologia LPG i kriolipoliza – jak długo trwają terapie wyszczuplające?

Skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów bywa żmudnym procesem. Wie o tym raczej każdy, kto kiedykolwiek próbował zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, bioder, ud, ramion czy łydek. W szczególności jest to dużym wyzwaniem wtedy, gdy podchodzimy do tego odpowiedzialnie i nie chcemy równocześnie przeciążyć naszego organizmu. Pamiętajmy jednak, że wszelkiego typu działania wyszczuplające, np. ćwiczenia fizyczne i lekkostrawną dietę, można wspomóc profesjonalną terapią odchudzającą w gabinecie kosmetycznym. Przykładami takich zabiegów są endermologia LPG oraz kriolipoliza. Jak długo trwają wspomniane kuracje?

 

endermologia lpg kriolipo

 

Endermologię LPG można wykonywać bardzo często – nawet 2-3 razy w tygodniu. Konkretna „dawka” masażu podciśnieniowego będzie oczywiście zależała od indywidualnych ustaleń z kosmetologiem, co pozwoli uniknąć ewentualnego przeciążenia organizmu. Jednakże, dla osiągnięcia pełnego efektu wyszczuplająco-modelującego, endermologię LPG trzeba wielokrotnie powtórzyć. Optymalna seria często będzie składała się z co najmniej 10-20 zabiegów.

W zupełnie inny sposób przebiega terapia kriolipolizy. Kuracja polegająca na mrożeniu komórek tłuszczowych w wybranych partiach ciała wymaga naprawdę długiej przerwy pomiędzy kolejnymi wizytami w gabinecie kosmetycznym. W przypadku kriolipolizy omawiany odstęp powinien bowiem wynosić aż 45 dni. Wynika to z tego, że po przeprowadzeniu zabiegu potrzeba więcej czasu na usunięcie uszkodzonych komórek tłuszczowych z organizmu. Cała seria kriolipolizy obejmuje jednak zazwyczaj tylko 3 spotkania. To zdecydowanie mniej, niż przy wykonywaniu większości kuracji wyszczuplających.

Źródło artykułu: QCL.pl

3,513 total views, 2 views today

Dodaj komentarz

Why ask?