Jak skutecznie zadbać o urodę

zabiegi kosmetyczne

Zbliżają się święta to bardzo pracowity okres dla Kobiet, może warto w tym czasie zadbać nie tylko o dom i pełen zestaw dań a pomyśleć też o sobie by pięknie wyglądać w wigilijny wieczór. Przychodzimy Wam z pomocą, rozpoczynamy nowy cykl poradnikowy dotyczący pielęgnacji urody.

 Nasz ekspert kosmetolog Agnieszka Mienik podpowie Wam jak bezpiecznie i skutecznie zadbać o urodę.

***

Pamiątki z wakacji.

Przebarwienia, są to zaburzenia barwnikowe skóry. Mogą być niewielkie, lub zajmować rozległe powierzchnie skóry. Nie wyglądają ładnie, a ponieważ zlokalizowane są często na odsłoniętych okolicach (twarz, grzbiety dłoni) stanowią problem zarówno psychologiczny jak i kosmetyczny. Są różne przyczyny powstawania przebarwień, ale zazwyczaj  ich powstawaniu towarzyszą promienie słoneczne.

Walka z nimi jest długa i trudna, nie ma również jednego „złotego środka” Dlatego są dwa wyjścia, albo je pokochać i nauczyć z nimi żyć, albo odwiedzić profesjonalny gabinet kosmetyczny, w którym wyszkolony personel, po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu ustali harmonogram zabiegów likwidujący lub znacznie redukujących  przebarwienia.

Główną  bronią przeciwko naszemu problemowi są między innymi peelingi chemiczne z użyciem roztworów na bazie różnych rodzajów naturalnych kwasów. Peeling taki, jako jedna z metod eksfoliacji naskórka, oprócz redukcji przebarwień, przywraca skórze zmęczonej, zanieczyszczonej, osłabionej i bez wyrazu widoczny blask, odżywiając i oczyszczając ją jednocześnie. Jaki  peeling wybrać, to już pozostawmy fachowcowi, ponieważ w zależności od głębokości przebarwień,  używa się kwasów o odpowiedniej mocy. Dobrym rozwiązaniem będzie mieszanka kwasu mlekowego i kojowego. Rozjaśni ona cerę oraz wyrówna jej koloryt, zniweluje plamy i nierówności pigmentowe skóry.

Zabiegi z użyciem kwasów wykonywane są najczęściej w seriach – w zależności od problemu skóry oraz stężenia kwasu i głębokości jego działania. By efekt kuracji utrzymał się dłużej, należy zastosować się do zaleceń już po wykonanym zabiegu, czyli nakładania kremów ochronnych z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, unikania kąpieli słonecznych (również w solarium) oraz zaniechania na jakiś czas depilacji woskiem. Wszystko po to, by dodatkowo nie podrażniać i tak już delikatnej po zabiegu skóry.

Uwaga! Kuracja kwasami nie jest przeznaczona dla każdego, dlatego bardzo ważne jest, w czyje ręce oddamy swoją twarz. Osoba wykonująca zabieg zawsze musi poinformować pacjenta o wskazaniach i przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu. Zalecane zabiegi kosmetyczne  redukujące przebarwienia to : Cosmelan, InnoPeel Whitening, IPL, terapia światłem Led, mikrodermabrazja diamentowa lub korundowo laserowa. 

 

Agnieszka_MienikKosmetolog Agnieszka Mienik /Gabinet Bezpiecznej Kosmetyki Estetyka

Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.
Gabinet Estetyka to zwieńczenie marzeń jakie rodziły sie podczas pracy w firmie farmaceutycznej o własnym biznesie. Ukończyła wiele kursów i szkoleń z zakresu pielęgnacji twarzy i ciała i stale podnosi swoje kwalifikacje.
Jest autorką wielu artykułów z dziedziny kosmetologii. Jej pasja to gabinet, jego rozwój i dążenie do doskonałości w zabiegach i usługach proponowanych w Estetyce.

 


 

 

1,942 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?