7 sposobów na samorozwój od Kobiecy Challenge

samorozwój kobiet

Gdy „słaba płeć” odkryła swoją siłę, doszło do emancypacji kobiet, a to był dopiero początek! Od tego czasu wiele się zmieniło. Jednak współczesne kobiety kontynuują tę drogę i stawiają na rozwój w różnych obszarach życia.

Inwestycja w samorozwój to najlepsza inwestycja!

Czym jest samorozwój i jak wejść na drogę, która do niego prowadzi? Samorozwój to nie tylko zdobywanie nowych umiejętności, ale również coś więcej. To odkrywanie swoich potrzeb, oczekiwań, celów. Poszukiwanie własnej drogi do spełnienia zarówno w obszarze zawodowym, jak i prywatnym.

samorozwój kobiet

Samorozwój pozwala na samorealizację oraz osiąganie dojrzałości i szczęścia na wielu polach. Dzięki niemu możemy wieźć szczęśliwsze, pełniejsze, bardziej satysfakcjonujące życie. Samorozwój to proces wymagający zaangażowania, niekiedy bardzo złożony i długotrwały. Droga do siebie bywa trudna i kręta, pełna wzlotów i upadków, najważniejsze, aby prowadziła do celu. Żeby tak było, odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • Kim jestem i, co jest dla mnie w życiu najważniejsze?
 • Co robię, aby realizować własne wartości?
 • Jakie są moje cele, marzenia i dlaczego chcę je osiągnąć?
 • Jakie działania potrzebuję podjąć, aby realizować cele i marzenia?
 • Co blokuje moje działania? (Lęk przed nieznanym? Brak wiary w siebie i swoje możliwości? Złe nawyki?)
 • Co mogę zrobić dziś, aby zacząć wprowadzać upragnione zmiany?

Spisz swoje cele. Stwórz plan działania. Każdego dnia wykonuj choć mały krok w stronę ich realizacji. Uwierz w to, że:

„Cele są jak magnes. Przyciągają rzeczy potrzebne do ich zrealizowania.” A. Robbins

somorozwój kobiet

Sposoby na samorozwój

Sposobów na samorozwój jest wiele. Są wśród nich:

 1. Warsztaty rozwojowe dla kobiet to doskonała okazja do samopoznania, zainspirowania się, nawiązania nowych kontaktów i przyjaźni. Przykładem takich spotkań są warsztaty, organizowane przez „Kobiecy Challenge”, dla Polek mieszkających na emigracji w Niemczech. Autorki projektu – Izabela Tomiczek-Pitlok i Aneta Stefaniak – inspirują rodaczki do dbania o siebie. Organizują warsztaty rozwojowe dla kobiet i przeprowadzają wizerunkowe metamorfozy. Pokazują, że warto walczyć o swoje marzenia i dbać zarówno o własne potrzeby, jak i wygląd. Inspirują do samorozwoju.
 2. Kursy i szkolenia (również online)
 3. Konferencje to świetny sposób zdobywania wiedzy i nawiązywania nowych relacji
 4. Podcasty (internetowe audycje) to dobry sposób poszerzania wiedzy online, zupełnie za darmo
 5. Webinary, czyli spotkania online prowadzone m.in. przez ekspertów z różnych dziedzin, w większości darmowe
 6. Czytanie książek to czerpanie ze źródła wiedzy, inspiracji i jeden z najlepszych sposobów na samorozwój
 7. Zmiana nawyków, które często są tym, co nas blokuje, nie należy do łatwych. Jednak, gdy uda się wypracować nowe zauważysz, jak wiele możesz. Znajdziesz czas na realizację swoich celów, marzeń i planów, czyli samorozwój.

darmowe szkolenie

Samoakceptacja ważny krok do zmian

Dużą rolę w samorozwoju odgrywa samoakceptacja. Pozwala uwierzyć we własne siły, możliwości i śmiało sięgać po swoje marzenia. W jej osiągnięciu pomocna jest zmiana wyglądu, który wpływa na nasze samopoczucie i relacje z otoczeniem. Zadbaj o swój wizerunek, postaw na aktywność fizyczną, znajdź własny stylu w modzie lub skorzystaj z pomocy stylistki i odkryj swój potencjał.

Znajdź drogę do siebie

A jeśli nie wiesz, czego chcesz, być może potrzebujesz czasu, by to odkryć. Bądź dla siebie dobra i cierpliwa. Znajdź chwilę na refleksję każdego dnia. Próbuj, testuj, sprawdzaj swoje pomysły. Traktuj błędy jak okazję do nauki. Zastanów się, co lubisz robić, jakie są Twoje pasje? Idź na warsztaty medytacji lub jogi. Wycisz umysł, wsłuchaj się w siebie i daj sobie przestrzeń do odkrywania własnej drogi. A gdy już ją odnajdziesz i zaczniesz nią podążać, poczujesz, że masz moc przemiany marzeń w cele. Zacznij je realizować, a zobaczysz, co się stanie. Ten stan spełnienia nazywa się szczęście!

Stylizacje: Kobiecy Challenge
Photo: Patrycja Sikora Onelittlephoto
Make up: Magdalena Szulc
Stylistka fryzur: Barbara Fortuna-Jaśkiewicz

1,995 total views, 2 views today

Dodaj komentarz

Why ask?