„Zamówienia z Francji” Anna Szepielak

Są książki, których sam tytuł wzbudza pozytywne emocje dając nam nadzieję na spędzenie przyjemnych chwil w oderwaniu od codziennej szarości. Czasami jednak już po kilku przeczytanych stronach czujemy  rozczarowanie, ale nie w wypadku „Zamówienia z Francji” Anny Szepielak. Ewa – bohaterka książki – nauczycielka, która postanowiła ze swojej pasji fotograficznej uczynić zawód, nie może odnaleźć się w pracy w agencji, w której wykonuje ciągle mało ciekawe projekty, nie pozwalające wykorzystać w pełni jej możliwości wynikających z pasji i umiejętności. Aż tu nagle dostaje dość nietypowe zlecenie na zrobienie zdjęć reklamowych pewnej kwiaciarni w słonecznej Prowansji. Od tego zlecenia zależy jej przyszła kariera, obawia się czy sprosta zadaniu…

Dwa tygodnie  spędzone w domu wielopokoleniowej rodziny z tradycjami niosą wiele zaskakujących zwrotów akcji. Ewa nie tylko odkrywa owiane tajemnicą historie rodzinne, ale i wyjątkowe zdolności w sobie. Przeszłość i teraźniejszość splatają się tworząc całość, właśnie dzięki wyjaśnionym przez Ewę dawnym tajemnicom, a dopełnieniem niezwykłych wydarzeń staje się zaskakująca i płomienna miłości.

Książka zmusi Cię zapewne do refleksji nad siłą kobiet, zadasz sobie pytanie, czy warto  kultywować tradycje rodzinne oraz uświadomi jak duży wpływ na życiowe decyzje mają nasze korzenie.

Jeżeli właśnie masz wolne popołudnie to koniecznie sięgnij po „Zamówienie z Francji” i przenieś się z naszej zimowej rzeczywistości w klimaty romantycznej Prowansji, i zobacz oczami wyobraźni lawendowe pola, równiutkie rzędy winnic, poczuj smak  francuskich potraw i win, odetchnij zapachem prowansalskiej nocy głośnej brzmieniem grających cykad .

 

Wika Kowalczyk

1,669 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?