Regeneracja skóry po zimie-przygotowanie do wiosny.

Ktoś kiedyś powiedział, że piękna twarz jest paszportem. To nieprawda; jest wizą, której ważność upływa bardzo szybko”

Julie  Burchill (pisarka i dziennikarka)

Czy wierzycie, że kiedyś otrzymamy wspaniały środek pozwalający cieszyć się nieskończoną młodością…..? Raczej nie, byłoby to sprzeczne z naturą i uciążliwe społecznie. Pozostaje więc liczyć na nowoczesną kosmetologię, która za priorytetowe zadanie postawiła sobie opóźnianie oznak starzenia i utrzymanie pięknego i zdrowego wyglądu przez długie lata.

Czy zgadzacie się ze mną, że  wypielęgnowana skóra i dobra prezencja niezależnie od metryki urodzenia to już wymóg naszych czasów?

Zatem do dzieła! Jako dyplomowany kosmetolog i pasjonatka swojego zawodu będę wprowadzać Was w arkany tajemnic dbania o swój piękny wygląd jak również zapoznam Was  z różnymi zabiegami i składnikami nowoczesnej kosmetologii, oraz aparaturą wspomagającą nas na co dzień w walce z czasem.

 

Biorytmy skóry. 

Jako kosmetyczka, zdaję sobie sprawę, że nasza rola nie może ograniczać się tylko do wykonywania zabiegów. W mojej pracy z klientem konieczna jest właściwa diagnoza skóry i informowanie o jej potrzebach. Staram się zawsze  przekazywać, co trzeba robić aby spowolnić wpływ czasu na nasz wygląd.

Dobór zabiegów i instruktarz zawsze jest uzależniony od biorytmu skóry danej osoby.

Są to biorytmy sezonowe, związane z porami roku.

Wiosna

Skóra musi na nowo rozpocząć pewne procesy funkcjonalne, tak aby przygotować się i przystosować do pory letniej, która jest okresem największej stymulacji energetycznej. Skóra wymaga wtedy oczyszczenie, odtrucia i wyeliminowania odpadków metabolicznych, które nagromadziły się w czasie zimy.

Lato

Jest to okres największego stresu dla skóry. Jest ona wówczas najbardziej narażona na działanie wysokich temperatur, czasem większej wilgotności, oraz stymulacji wywołanej promieniowaniem słonecznym, która  prowadzi do zwiększonej produkcji wolnych rodników.

Jesień

Jest to czas  przywracania normalnej aktywności fizjologicznej skóry. Uszkodzenia spowodowane letnim stresem wymagają  naprawy, trzeba też wzmocnić przy pomocy zabiegów naturalne procesy fizjologiczne skóry.

Zima

Jest to pora odpoczynku dla skóry. W tym okresie jej aktywność znacznie się zmniejsza, dlatego jest to doskonała pora aby odnowić rezerwy energii. Zima to ważny czas dla procesów odnowy skóry, choć jest to też moment krytyczny ze względu zadziałanie agresywnych czynników atmosferycznych.

 

Regeneracja skóry po zimie-przygotowanie do wiosny.

Pod koniec zimy naszą skóra trzeba oczyścić i zregenerować. Niskie temperatury na dworze, suche powietrze w pomieszczeniach nie pozostały bez wpływu na naszą cerę.

W tym okresie proponuję cudowny zabieg – mikrodermabrazj®

Polega on na mechanicznym ścieraniu powierzchownych warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w diamentowe, ścierające głowice. Innym rodzajem jest mikrodermabrazja korundowa, w której zastosowano drobinki korundu, które pod ciśnieniem ścierają martwy naskórek.

Zabieg ten ma również wpływ na głębsze warstwy skóry powodując pogrubienie naskórka, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za sprężystość i jędrność skóry. Dzięki temu zabieg mikrodermabrazji znajduje zastosowanie zarówno zabiegach odmładzających jak i leczących blizny, przebarwienia, rozstępy i zmiany potrądzikowe. Można go polecać nawet osobom z bardzo wrażliwą i naczynkową skórą. Jako jeden z niewielu może być wykonywany kobietom w ciąży.

Po zabiegu nakładana jest maseczka ze składnikami dobranymi do potrzeb danej skóry, można też wykonać bardziej rozbudowany zabieg, ponieważ po mikrodermabrazji skóra jest do tego doskonale przygotowana.

 

Jest to zabieg przyjemny, nie eliminujący nas z codziennej pracy.

Zawsze pamiętajmy aby po zabiegu przez ok 2 tygodnie chronić skórę przed słońcem kremem z filtrem z spf co najmniej 30.

Zabiegu mikrodemabrazji nie wykonujemy latem w okresie silnego nasłonecznienia i zimą przy niskich temperaturach (-15 C). Przeciwwskazaniem są też zmiany na skórze twarzy spowodowane silnym trądzikiem czy innymi zmianami na skórze.

Zabieg można wykonać jednorazowo, ale zazwyczaj zalecana jest seria 4-6 wykonywanych co 1-2 tygodnie.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, ale już następnego dnia jest wyraźnie rozjaśniona i wygładzona.

Agnieszka MienikAgnieszka Mienik – kosmetolog

Gabinet Bezpieczna Kosmetyka

www.bezpiecznakosmetyka.pl

 

2,270 total views, 1 views today

One thought on “Regeneracja skóry po zimie-przygotowanie do wiosny.

  1. Imponujący serwis. Bardzo podoba mi się szata graficzna. Życzę powodzenia w dalszym prowadzeniu strony!

Dodaj komentarz

Why ask?