Praktyczne informacje dla jadących na wakacje do Maroka

Maroko, a dokładniej Królestwo Maroko to kraj położony w północno-zachodniej Afryce nad Oceanem Atlantyckim oraz Morzem Śródziemnym. Kraj ten jest uważany za państwo kontrastów, ze względu na swoje położenie – można by powiedzieć że leży na granicy Afryki z Europą. Zróżnicowane obyczaje, kultura oraz piękna przyroda, to wszystko powoduje ze jest to idealne miejsce na dłuższe wakacje lub też krótszy urlop.

Maroko to kraj nie tylko dla tych, którzy uwielbiają leniuchować na pięknych plażach, to również miejsce dla tych turystów, którzy lubią aktywnie spędzać czas. I tak można tu oczywiście pływać w przepięknej szkarłatnej i czystej wodzie, nurkować, uprawiać windsurfing, żeglarstwo czy też wspinać się na szczyty Gór Atlas.

Czy potrzebna jest wiza?
Obywatele polscy wyjeżdżając do Maroka na czas nie przekraczający 90 dni nie potrzebują wizy. Osoby, które udają się na pobyt stały lub chcą podjąć pracę w Maroku muszą posiadać wizę. Wjeżdżając do Maroka na okres poniżej 90 dni, możemy być poproszeni o pokazanie zabezpieczenia finansowego na okres w którym chcemy pozostać w Maroku.

Gdzie na wakacje?
Turyści wyjeżdżając do Maroka na wakacje odwiedzają najczęściej takie miejsca jak stolica kraju – Agadir oraz Marrakesz, Casablanka, Rabat i Tanger. Gwarantujemy że każdy kto wybierze się na wakacje do Maroka i odwiedzi te miejscowości, nie będzie żałował, co więcej w tych miejscowościach można zrobić rewelacyjne zdjęcia z wakacji. Dokładne porady dla osób jadących na wakacje do Maroka znajdziemy na stronie Travelmaniacy.pl oferującej wiele ciekawych informacji dla osób planujących swoje wakacje.

Podróżowanie po kraju
CasablancaAby podróżować po Maroko samochodem nie trzeba posiadać międzynarodowego prawa jazdy, jednak jest ono mile widziane. Ze względu na fakt, iż Maroko nie należy do Unii Europejskiej, a jest jedynie krajem stowarzyszonym, kierowcy muszą posiadać „zieloną kartę”. Poruszając się po ulicach należy uważać na lokalnych kierowców, gdyż Ci nie do końca stosują się do obowiązujących przepisów drogowych, jeżdżąc w nocy, należy zachować szczególną uwagę gdyż nie jest rzadkością spotkanie innego pojazdu jadącego bez włączonych świateł.

Podróżując po Maroku, można z powodzeniem bez problemów korzystać z samolotów, kolei, autobusów lub taksówek. Wybierając opcję lotu samolotem na wakacje w Maroku, możemy dostać się na lotniska w takich miastach jak Agadir (stolica Maroka), Fez, Marrakesz czy Rabat i Tanger – są to jednocześnie miejscowości bardzo licznie odwiedzane przez turystów. Marokańska kolej jest jedną z najnowocześniejszych w Afryce, dzięki czemu korzystając z tego środka komunikacji możemy sprawnie poruszać się po kraju. Podróżowanie autobusem po Markou również nie powinno sprawiać problemów – tutaj polecamy najbardziej popularnego i wiarygodnego przewoźnika jakim jest firma CTM. Alternatywą dla podróżowania autobusami mogą być taksówki, w których można wynegocjować ceny przed przejazdem, które nie są dużo wyższe od tych za przejazd autobusem.

Bezpieczeństwo
Maroko jest krajem dość bezpiecznym, wprawdzie przestępczość w dużych Rabatmiastach jest na dość dużym poziomie, to wykroczenia przeciwko turystom zdarzają się niezwykle rzadko. Jednak nie należy kusić losu, dlatego też nie należy poruszać się nocą po pustych, nieoświetlonych ulicach, po zmroku natomiast najlepiej poruszać się w większych grupach. Poruszając się w zatłoczonych miejscach trzeba uważać na drobne kradzieże, stąd zaleca się aby bardzo dobrze pilnować torebek, portfeli, telefonów czy sprzętu elektronicznego takiego jak aparaty cyfrowe czy kamery.

Pogoda
Maroko ze względu na swoje położenie jest krajem, nazwijmy to upalnym. Panuje tutaj głównie klimat podzwrotnikowy, na wybrzeżach morski, w głębi kraju kontynentalny suchy. W wysokich partiach gór Atlasu w okresie zimy występują opady śniegu. Średnia temperatura wynosi tu w styczniu około 10 stopni Celsjusza, najgorętszym miesiącem jest lipiec, gdzie odnotowuje się temperatury powyżej 35 stopni Celsjusza. Roczna suma opadów w Atlasie Średnim to nawet do 1000 mm na metr kwadratowy.

4,904 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?