Konkurs „Kolory Lata”

KISSDla Czytelników Kobiecych Pasji mamy trzy egzemplarze Powieść „K.I.S.S.”  autorstwa Tomasza Pruska, której akcja toczy się na giełdzie w Warszawie i na Wall Street w czasach kryzysu finansowego.  

Recenzję książki  została opublikowana jakiś czas temu na  portalu Kobiecych Pasjach TU >>>.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w komentarzach opisać  kolory Twojego lata .

Najciekawsze trzy  wypowiedzi w ocenie Redakcji Kobiecych Pasji zostaną nagrodzone powieścią „K.I.S.S.” .

Rozstrzygnięcie konkursu 25 sierpnia 2014r nazwiska zwycięzców zostaną opublikowane na stronie.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia

8,784 total views, 1 views today

14 thoughts on “Konkurs „Kolory Lata”

 1. Lato kojarzy mi się z intensywnym czerwonym kolorem dojrzałych w pełnym słońcu truskawek i czereśni, dla mnie najwykwintniejszych naszych rodzimych owoców, o niepowtarzalnej barwie, aromacie i bezkonkurencyjnym smaku, które zwiastują początek lata. Niezwykle dekoracyjne, soczyste, jędrne i najbardziej cieszą te zrywane w pełnym słońcu i zjadane prosto z krzaczka bądź z drzewa.
  A lato to pora roku, która lubi nas obsypywać różnorodnością niesamowitych kolorów, ale też smaków i zapachów, jednakże dla mnie czerwień truskawek i czereśni, którymi objadam się o tej porze roku do syta, przynoszą wraz ze swoim kolorem masę fantastycznych obrazów z przeszłości. To niesamowite uczucie, gdy w mig możemy sobie przypomnieć różne wspomnienia, towarzyszące temu, a nie innemu kolorowi i smakowi. Smakują słońcem, są delikatne i soczyste, wygrzane w letnich promieniach słońca.

 2. Patrząc przez okno,
  widzę kolory mojego lata.
  Żółty – to jest moje słoneczko,
  dzięki niemu uśmiecham się do świata.
  Zielony – gdy bosymi stopami chodzę po trawie,
  to myślę, ze jestem w niebie prawie.
  Niebieski – gdy na pięknym niebie widzę małą chmurkę,
  nie przejmuję się, że czasem muszę iść pod górkę.
  Oraz czerwony – oglądając zachód słońca na plaży,
  wiem, że moja rodzina o niczym więcej nie marzy.

 3. Moje lato ma kolor dojrzałego arbuza, który bardzo często pojawia się na naszym stole. To kolor wyschniętej od słońca trawy na podwórku. To kolor opalonych ramion, których znów nie posmarowałam filtrem. To kolor piegów na nosie mojej córeczki. W końcu to kolor czarnej kawy, która co rano piję na tarasie, łapiąc jeszcze nie duszne powietrze poranka.

 4. Nie lubię oczywistości,odrzucam wszelkie jednolitości.Jeżeli letni wieje wiatr to pełen dzikości,a nie nudy i cierpkości.Ja paski granatowe łączę ze złotym szykiem,tak dobrana kolorystyka uwieńczona jest zachwytu krzykiem!Spojrzenie nonszalanckie z resztą kontrast tworzy.Usta mocny róż przybierają i z burgundowymi paznokciami się zgrywają.Pomysł powinien wychodzić poza tradycyjne ramy,a mimo wszystko być dobry dla każdej damy!

 5. W tym roku barwy mojego lata wyznaczyła gorąca Sycylia. Zaczęło się od głębokich ciemnych kawowych nut zawartych w intensywnym porannym espresso,potem zachwycały różnorodne odcienie zieleniejącej skórki dopiero dojrzewających migdałów. Wrażeń dostarczyły intensywny bordowy kolor sorbetu z morwy oraz wszechobecne pistacje – lody, pasty i pesta. Zniewalające turkusy i przejrzystości morza musiały konkurować ze stalowymi brukami oraz piaskowymi fasadami kamienic Palermo. Barwny miks zapewnił targ owocowo-warzywny obiecujący koktajl smaków od owoców, oliwek i przypraw po bogactwo surowych ryb. Mieszały się tam głębokie czerwienie, brązy, róże, zielenie, przyprawiając o zawrót głowy. Postanowiłam trochę tej fuzji barw przywieźć ze sobą i przywiozłam sobie z Sycylii dwa wyjątkowo odważne lakiery do paznokci: intensywną ciemną zieleń i trudny do opisania odcień niebieskiego. Bardzo odważne w porównaniu do używanych zazwyczaj przeze mnie beży i pasteli. Odważyłam się, a co! Będą mi przypominać o cudownym wypoczynku i wyspiarskich szaleństwach. Oby dodały fantazji i energii przed nadchodzącą jesienią!

 6. Kolory lata jak samo lato są ciepłe, przykuwające oko. Jest to kolor żółty, który obserwujemy w okrągłej postaci wysoko na niebie. Żółte są liście słonecznika, które są zwrócone do ogrzewającego słonka. Pomarańczowe są pszczoły i inne owady, które całymi dniami zbierają pyłek,z którego miód ląduje też u ludzi w domach. Zachód słońca, który nie tylko na plaży wygląda pięknie. Kolory lata to także żółte błyski na niebie w czasie burzy jak i biały nagły grad. Zielone trawy i łąki, koniczyny czterolistnie, których szukamy z myślą o szczęściu. Czerwony- kolor wakacyjnych miłości, maków, truskawek, bocianów. Niebieskie jest niebo pokryte chmurami, a w nocy gwiazdami, księżycem. Leżąc na łące za blokiem czy na gorącym piasku na plaży mozemy dumać o wszystkim patrząc na piękne niebo. Nieważne w jakim miejscu się znajdujemy. Wszędzie możemy dostrzeć piękno lata. Jest to pora roku najbardziej obfita w kolory, wrażliwi ludzie na pewno ją docenią…

  1. Nie olaliśmy :) komentarze są moderowane z powodu spamu. Już jest zatwierdzony. Pozdrawiam i życzę powodzenia w konkursie. Wika Kowalczyk

 7. Pamiętam soczystą zieleń trawy na której leżałam, biel chmur płynących nade mną i moje szkarłatnie krwawiące serce, po skończonej wakacyjnej miłości… A jeszcze nie dawno było tak kolorowo…
  Miałam wtedy kilkanascie lat ale te kolory pamiętam najlepiej.

 8. Kolory mojego lata to:
  zielony – kolor otaczającej przyrody w moich ukochanych górach
  brązowy – kolor moich ukochanych Beskidów; kolor rzeki po burzy
  żółty – kolor namiotu, w którym spędzałam pierwsze wakacje z moim mężem; kolor smażonych na grilu oscypków
  Wychodzi na to, że to jesienne kolory, jednak mi najbardziej kojarzą się z latem:)

 9. Moje lato zmienia kolory stopniowo. W czerwcu, kiedy zaczynam wakacje jest zielone – niesie nadzieję na wspaniały wypoczynek, obiecuje doskonałą pogodę i mnóstwo zabawy. W lipcu jest biały – jak niezapisana kartka, daje wiarę w to, że wszystko można osiągnąć, że nic nie jest zbyt trudne, niemożliwe czy niewykonalne. W sierpniu moje lato staje się czerwone – od poparzonej słońcem skóry, nadmiaru emocji i wrażeń oraz początków stresu wynikającego z konieczności stopniowego przechodzenia z okresu nieróbstwa w obowiązki roku szkolnego…

 10. Kolory lata to kolor wspaniałego błękitu o poranku oraz złoty o zachodzie słońca.
  Kolory lata to kolor tęczowy i lawendowy.
  Dla mnie kolor lata to także kolor czerwieni jak i zieleni!

Dodaj komentarz

Why ask?