Konkursy internetowe – zabawa i zysk w jednym

konkursy internetowe

Konkursy z nagrodami to sposób na reklamowanie swojej marki i produktów, bardzo chętnie wykorzystywany przez wiele firm. Dlaczego? Ponieważ robiąc dobry konkurs można w stosunkowo łatwy sposób dotrzeć do szerokiej gamy odbiorców z pozytywnym przekazem. A co mają z tego osoby biorące udział w konkursach? Oczywiście nagrody, czasem nawet bardzo cenne.

Konkursy stacjonarne i internetowe, akcje promocyjne, loterie, rozdawajki – pod tymi nazwami najczęściej spotkamy wydarzenia w których za określoną aktywność, oferowana jest możliwość zdobycia nagrody. Konkursowicze są wabieni przede wszystkim atrakcyjnością nagród, po które jest szansa sięgnąć. Ich wartość jest oczywiście różna i potrafi się wahać od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych (gdy np. do wygrania jest domek w górach, jak to miało miejsce w niedawnej loterii Almette). Jak łatwo się domyślić, im cenniejsza nagroda, tym więcej chętnych do jej zdobycia. Firmy oczywiście nie fundują tych nagród z czystej dobroci serca (wyłączając akcje charytatywne). Zwykle jest to dobrze przemyślany plan marketingowy. Chcą w ten sposób uzyskać pozytywny rozgłos i poszerzyć grono swoich klientów.

Jakie konkursy są godne uwagi?

Dla większości osób biorących udział w konkursach ważne jest, by te nie nadwyrężają stanu ich portfeli. Konkursy w których jednym z wymogów jest konieczność zakupu stosunkowo drogiego produktu, nie są zatem zbyt pozytywnie odbierane.

Innym ważnym aspektem jest wiarygodność organizatora. Rzetelnie przeprowadzany konkurs ma zawsze jasno opisane zasady, łatwo dostępny regulamin oraz opisane nagrody oraz dane organizatora. Akcje marketingowe nie spełniające tych kryteriów lepiej omijać szerokim łukiem.

Kolejnym czynnikiem ważącym o atrakcyjności danej loterii czy konkursu, są już wspomniane wcześniej nagrody. Im są ciekawsze i jest ich więcej, tym większa jest też szansa na przykucie uwagi szerszej publiki.

Bardzo istotne znaczenie ma też rodzaj zadania konkursowego. Uczestnicy chętniej podejmują wyzwania, w których czują się pewnie, bo to zwiększa ich szanse na końcowy sukces.

Jak się za to zabrać?

Co zatem zrobić, aby udział w konkursach i loteriach był fajna przygodą? Na początek, należy wyszukać konkursy, które są aktualne. W kolejnym etapie selekcji, wyłuskać te, które najbardziej nam się podobają.

Popularne kategorie konkursów i loterii to m.in:

  • fotograficzne
  • plastyczne, literackie i kreatywne
  • Facebookowe i Instagramowe
  • wyślij SMS
  • łatwe (z bardzo podstawowymi wymogami)
  • dla dzieci

Wybór kategorii jest dosyć szeroki i właściwie każdy może znaleźć coś dla siebie. Należy jednak pamiętać, aby angażować swój czas tylko w konkursy aktualne co zaoszczędzi ewentualnych frustracji na etapie przesyłania zgłoszenia. Przy opisie każdego konkursu powinna być widoczna data przyjmowania zgłoszeń i warto zwracać na nią uwagę na samym początku. Spóźnione zgłoszenie to zerowa szansa na zwycięstwo.

Osoby biorące regularnie udział w konkursach i loteriach z nagrodami, zwykle korzystają z agregatorów konkursów takich jak np. Fajnekonkursy.pl W ten sposób odwiedzając jedną stronę internetową, można znaleźć większość ciekawych konkursów odbywających się w danym terminie. Jest to z pewnością duża oszczędność czasu.

Warto czy nie?

Świat konkursów z nagrodami jest przestrzenią, w której najlepiej odnajdują się osoby lubiące spędzać czas wolny w sposób kreatywny i pożyteczny. Kreatywność jest potrzebna przy wielu zadaniach konkursowych, a pożytkiem z tego jest zdobycie nagrody. Oczywiście należy mieć świadomość, że nie ma szans wygrywać każdego konkursu. Ale jeżeli uda się zdobyć jakąś (nawet drobną) nagrodę choćby raz w miesiącu, to jest to niezwykle miły dodatek do szarej codzienności. Z czasem zabawa z konkursami może przerodzić się w nowe hobby, a nawet źródło dodatkowego dochodu w domowym budżecie. Powodzenia!

741 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?