Zapraszam na opowieść o Karolinie Gabryś, która postanowiła pomagać ludziom tworzyć związki idealne.

Karolina GabryśKobiece Pasje: Karolino powiedz nam kim jesteś i czym się zajmujesz?

Karolina Gabryś: Gdy ktoś zadaje mi pytanie kim jestem zawsze w pierwszej kolejności odpowiadam, że jestem kobietą. Z racji zajęcia jakie wykonuję mogę powiedzieć, że jestem autorką książki, blogerką i coachem. Uważam, że najważniejsze w definicji jest jednak to, że przede wszystkim jestem sobą. Jak wspomniałam prowadzę bloga, na którym zamieszczam moje refleksje i doświadczenia moich klientów na temat relacji z innymi ludźmi. Głównie w związkach partnerskich, i damsko-męskich. Towarzyszę również ludziom w zmianach ich myślenia o sobie i poprawie swojej relacji z innymi. Zarówno w formie spotkań indywidualnych jak i szkoleń otwartych.

Kobiece Pasje: Czy Twoje zainteresowania są dla Ciebie dopełnieniem codzienności, czy może stały się sposobem na życie, zawodem?

Na początku każdy pomysł biznesowy jest hobby. Jakąś nierealną wizją lub nawet nieświadomą kompetencją. U mnie było to coś zupełnie naturalnego, co mnie pasjonowało. Po pewnym czasie gdy coraz częściej świat udowadniał mi, że to jest dobry kierunek rozwoju podjęłam decyzję o zajęciu się tym tematem w 100%.

 

Kobiece Pasje: Związek idealny czy taki związek jest możliwy?

Karolina Gabryś: Związek idealny dla większości ludzi jest czymś abstrakcyjnym. Wielu z nas nie wierzy w jego istnienie. Ja wierzę. Skąd ta wiara ? Żeby odpowiedzieć na to pytanie należy zadać sobie najpierw jedno pytanie wcześniej. Czym dla mnie jest związek idealny? Dla mnie związek idealny z partnerem to taki,  którym każdy z nas jest sobie równy. Mamy równe prawo do realizowania wzajemnie swoich pasji oraz do bycia zmęczonym. Wspieramy na wzajem i swoje pomysły. Każdy z nas ma zarówno przestrzeń tylko dla siebie jak i tworzymy przestrzeń wspólną tylko dla nas. Najważniejsze jednak jest to aby czuć się szczęśliwą i spełnioną. Nie musisz czuć tego cały dzień, ale przynajmniej przez chwilę – codziennie. To jest moja perspektywa. Każdy ma swoją. I WARTO pamiętać, że pierwszym etapem do osiągnięcia swojej przestrzeni, którą można nazwać idealną jest – OKREŚLENIE jej, natomiast drugim – ZNALEZIENIE partnera czy partnerki, która ma podobną perspektywę do naszej.

 

Kobiece Pasje: Skąd wziął się pomysł na doradzanie innym w tworzeniu idealnych związków?Karolina Gabryś_

Karolina Gabryś: W życiu nie wierzę w przypadki.  Jednak po kilku latach gdy zajmowałam się tym tematem zupełnie nieświadomie, przy okazji, na spotkaniach ze znajomymi, w rozmowach czasem z obcymi nawet ludźmi i zbierałam od nich potem feedback czyli informację zwrotną to pojawiało się uczucie satysfakcji i spełnienia u mnie, że moja wiedza, wskazówka czy rozmowa pomogła komuś innemu. Jest to spójne z moim poczuciem misji – zmiany ludzkiego życia na lepsze więc pewnego dnia gdy usłyszałam od znajomego, że można zająć się czymś takim w formie biznesu – nie zastanawiałam się tylko podjęłam decyzję, że tego właśnie chcę.

 

Kobiece Pasje: Gdzie zdobywałaś wiedzę teoretyczną i praktyczną w tej dziedzinie?

Karolina Gabryś: Wiedza przychodziła do mnie z każdego źródła i nadal przychodzi. Często nawet obcy ludzi zupełnie przypadkiem w autobusach czy taxówkach opowiadają mi o sytuacjach z ich życia, wyzwaniach, które mają na co dzień lub takich zupełnie wydających się niemożliwymi. To jest dla mnie największa lekcja, bo są w niej ukryte ludzkie emocje, porażki i sukcesy. Ilości szkoleń i książek pewnie dziś już nie zliczę więc dawno przestałam się na tym skupiać. Czasem zastanawiam się czy gdyby policzyć ilość godzin spędzoną na salach szkoleniowych, czytając książki, słuchając audiobooków to czy nie byłaby większa od ilości snu.

 

Kobiece Pasje: Czy jesteś w związku i czy on jest idealny?

Jestem przyszłą mamą i liczę na to, że związek z moim synem będzie równie satysfakcjonujący mnie jak relacja, którą mam z jego tatą. Dla mnie jak wspomniałam parę linijek wcześniej definicja jest inna pewnie niż dla Ciebie. Z mojej perspektywy interakcja z partnerem jest taka jakiej zawsze chciałam więc mogę nazwać ją „prawie” idealną żeby zostawić w niej przestrzeń na rozwój i wspólne wzrastanie.

 

Kobiece Pasje: Czy Twoja rodzina, przyjaciele popierają takie zainteresowania, pasje, prace?

Karolina Gabryś: Mówi się, że na początku jest trudno. U mnie było podobnie. Najpierw musiałam przekonać sama siebie, że to jest dobry kierunek. Gdy to przekonanie ustabilizowałam w sobie to inni zaczęli się z nim zgadzać. Mam wielu przyjaciół, którzy wspierali i wspierają moje działania i misję jaka się za nimi kryje. Oczywiście są też i tacy, którzy będą mieli swoje zdanie, i super, bo mają do tego prawo. Na co dzień skupiam się jednak jak Pollyanna na tym, że życie niesie do mnie tylko dobre sytuacje i ludzi.

 

Kobiece Pasje: Czy  poprawienie relacji w związku wpływa na efektywność w pracy i biznesie?

Karolina Gabryś: Była niedawno taka reklama w telewizji pod hasłem „ryba wpływa na wszystko”. Z relacjami jest tak samo. Nie żyjemy w próżni społecznej. W okół siebie mamy na co dzień ludzi. Czasem jest ich więcej czasem mniej, ale są oni obecni. Jeśli nauczymy się z nimi odpowiednio komunikować, i sami dobrze się przy tym czuć to dobre samopoczucie wpłynie na nasze inne sfery życia. Na szkoleniach z rozwoju osobistego wiele razy uzupełniałam tzw. „koło równowagi w życiu” – dzieli ono zazwyczaj nasze życie na 8 sfer i jedną z nich są właśnie relacje z innymi. Jeśli nasza skala satysfakcji z obcowania z ludźmi jest niska to nawet jeśli mamy inne sfery ocenione wysoko to powstaje dysproporcja. Koło nie przypomina koła a często nawet gwiazdę. Jak wiadomo na takiej konstrukcji ciężko jest ujechać samochodem zwanym życie. Blog, którego prowadzę idzie krok dalej. Przedstawia Związek Idealny w relacji z klientem, partnerem i ze światem. Dlatego, że w moim odczuciu to nierozerwalne sfery. Jeśli rozwijasz jedną z nich to kolejne poprawiają się jakby same.

Kobiece Pasje:Dziękuje za rozmowę

Z Karoliną Gabryś autorką bloga www.zwiazekidealny.pl rozmawiała Wika Kowalczyk z Kobiecych Pasji

1,716 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?