Wiosenne Przebudzenie za nami

Drugie Spotkanie Kobiecych Pasji z cyklu „Ścieżkami Kobiecych Pasji” już za nami.

„Wiosenne Przebudzenie” odbyło się w intrygujących przestrzeniach Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie. Uczestnicy Spotkania mieli okazję pobudzić do życia  ciało i duszę, uśpione trochę po zimie. A pobudzały je nie tylko niezwykle zróżnicowane smaki i aromaty chińskich herbat, które odkryła przed nami Ania Włodarczyk – autorka bloga Morze Herbaty, ale i sam pokaz parzenia chińskiej herbaty. Był on inspirującym widowiskiem oddziałującym na wszystkie zmysły. Ania – znawczyni tego niezwykłego napoju, występującego w tysiącach odmian, z niezwykłą wprawą i gracją pokazała na czym polega sztuka parzenie herbaty. Wyjaśniła jak eksperymentować, aby wydobyć z niej smak, który nam najbardziej przypadnie do gustu, i jak się nim delektować. A pytań było co niemiara, zarówno podczas prelekcji poświęconej podróży herbacianym szlakiem, jak również podczas degustacji tego najbardziej popularnego w Chinach napoju.

Z kolei Jola Barkovskiy – specjalistka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, prowadząca gabinet AKU MED Asian Therapies, pokazała jak wyzwolić pokłady uśpionej w nas dobrej energii życiowej, dzięki wschodnim ćwiczeniom zdrowotnym Daoiyn. Trudno uwierzyć jak niesamowitą moc mają te spokojne, niemal statyczne ćwiczenia; z jednej strony, moc rozgrzewającej ciało energii, a z drugiej moc wyciszenia umysłu z zamętu codziennych spraw, oczyszczenia ze stresów i doładowania pozytywnym nastawieniem do świata. Zapewne również dzięki medytacji, którą Jola zakończyła pokaz tradycyjnych ćwiczeń chińskich, udało się każdemu uzyskać poczucie harmonii z otaczającym nas światem. Mieliśmy ochotę tak tkwić bez końca w tej cudownej błogiej atmosferze spokoju i wewnętrznej radości. Ale to nie był jeszcze koniec atrakcji sobotniego Wieczoru Kobiecych Pasji. Czekała nas bowiem kąpiel w dźwiękach gongów tybatańskich, które już samym swoim wyglądem: potężnym i dostojnym, działały na wyobraźnię. Kamila i Artur Domin – twórcy strony Way of the Sound, przygotowali dla nas koncert gongów i instrumentów etnicznych z różnych stron świata, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Słuchaliśmy go z zamkniętymi oczami, ułożeni w najbardziej wygodnych dla każdego pozycjach, rozłożeni na podłodze, na poduchach, przykryci kocykami, lub wygodnie usadowieni w wyłożonymi poduchami krzesełkach. Dźwięki gongów, po prostu przez nas przepływały, czuliśmy je każdą niemal częścią naszego ciała i umysłu. Te wibracje jakby nas przeszywały, niekiedy niepokoiły, były w nas, chociaż wydawało się, że nas nie ma, jest tylko dźwięk – to była magiczna kąpiel, wychodziło się z niej, czując rozdzielenie ciała, umysłu i duszy, próbując na nowo połączyć je w całość.

To był niezwykły Wieczór z atrakcjami, wśród których nie mogło zabraknąć również artystycznych doznań. Dostarczył nam ich pokaz prac Agnieszki Paczyńskiej, która zafascynowana chińskim malarstwem chlapanym oraz  ceramiką, połączyła te dwie sztuki odnajdując swoją wielką pasję w tworzeniu ceramicznych mozajek ręcznie malowanych.

Inspirującą ucztą dla oka były również  piękne, ceramiczne lampy autorstwa Ani Włodarczyk. Stanowiły one nastrojową scenografię Wieczoru i były przykładem na to, że kobiety, choć w miłości do mężczyzn są na ogół monogamistkami, to w miłości do pasji z powodzeniem mogą być poligamiczne i czują się z tym jak ryby w wodzie.

Na zakończenie wieczoru Uczestnicy losowali niespodzianki ufundowane przez naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy. A są to: Wydawnictwo Drzewo Babel, AKU MED Asian Therapies, Morze Herbaty.pl, oraz Agnieszka Paczyńska.

Wiosenne Przebudzenie, dzięki ciepłej atmosferze stworzonej przede wszystkim przez naszych Uczestników i Partnerów, jest dla nas kolejną motywacją do dalszego działania na rzecz inspirowania do życia z pasją.

Już niedługo  odbędzie się kolejne spotkanie Kobiecych Pasji. Śledźcie naszą stronę www i facebook’a !

Informacje wkrótce!

Do zobaczenia !

Zapraszamy na krótki fotoreportaż z „Wiosennego Przebudzenia”

fot.Agnieszka Kowalczyk5,050 total views, 2 views today

One thought on “Wiosenne Przebudzenie za nami

  1. „Wiosenne Przebudzenie” odbyło się w intrygujących przestrzeniach Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie. Uczestnicy Spotkania mieli okazję pobudzić do życia ciało i duszę, uśpione trochę po zimie. A pobudzały je nie tylko niezwykle zróżnicowane smaki i aromaty chińskich herbat, które odkryła przed nami Ania Włodarczyk – autorka bloga Morze Herbaty, ale i sam pokaz parzenia chińskiej herbaty. Był on inspirującym widowiskiem oddziałującym na wszystkie zmysły. Ania – znawczyni tego niezwykłego napoju, występującego w tysiącach odmian, z niezwykłą wprawą i gracją pokazała na czym polega sztuka parzenie herbaty. Wyjaśniła jak eksperymentować, aby wydobyć z niej smak, który nam najbardziej przypadnie do gustu, i jak się nim delektować. A pytań było co niemiara, zarówno podczas prelekcji poświęconej podróży herbacianym szlakiem, jak również podczas degustacji tego najbardziej popularnego w Chinach napoju.

Dodaj komentarz

Why ask?