Wystawy gobelinów Pracowni Tkactwa Artystycznego DK Zacisze

DK Zacisze zaprasza 14 kwietnia 2012, sobota, godz. 17.00 na otwarcie wystawy gobelinów Pracowni Tkactwa Artystycznego oraz koncert hiszpańskiej muzyki gitarowej w wykonaniu Jana Kasprzyka i zespołu „Gitarerra”.

Miejsce: Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej, ul. Lilpopa 18.

Wstęp wolny.

 

Członkowie pracowni tkactwa artystycznego DK ZACISZE:

Pracownia tkactwa artystycznego Domu Kultury ZACISZE w Warszawie powstała w październiku 1988, a więc istnieje już blisko 24 lata. Inicjatorką jej powołania była Teresa Szczepańska, osoba niezwykle życzliwa i otwarta. Prowadząc przez te lata warsztaty, przekazuje swoją wiedzę, doświadczenie i pasję. Pomaga w wyborze i realizacji kolejnych projektów. Dzięki niej poznajemy arkana sztuki tkackiej, sięgamy po coraz bardziej ambitne tematy.

Dom Kultury ZACISZE na warszawskim Targówku to przystań ludzi z artystyczną duszą. Wspaniałą  atmosferę i bardzo dobre warunki pracy zawdzięczamy pani dyrektor ZACISZA Bożennie Dydek, która wspiera nasze pasje i jest zawsze z nami przy organizowaniu wystaw i konkursów. Gobeliny z naszej pracowni brały udział w wielu przeglądach, wystawach i konkursach. Niemal każdy pokaz przynosi splendor w postaci nagród i wyróżnień. W październiku 2010 Instytut Polski i Związek Artystów Plastyków w Mińsku zorganizował wystawę gobelinów z DK Zacisze. Wystawa została bardzo dobrze przyjęta przez środowisko artystyczne i media Białorusi.

Efektem naszych wieloletnich spotkań w pracowni tkactwa jest około 280 gobelinów o bardzo różnej tematyce i formie. Dla wielu z nas tkactwo stało się pasją, dla wielu lekarstwem na wszelkie smutki dnia codziennego. Przez te wszystkie lata w zajęciach naszej pracowni uczestniczyło około 50 osób wiernych pasji tkania. Obecnie w pracowni jest nas siedemnaścioro. Tkanie gobelinów jest twórczością ogromnie wymagającą, niezbędna jest wyobraźnia i cierpliwość. Tkając gobelin poszukujemy coraz doskonalszej formy, coraz pełniejszego wyrazu. Bywa, że 1m2 gobelinu jest tkany około dwóch lat. Może dlatego to bardzo mozolne i pracochłonne zajęcie daje w efekcie ogromną radość i relaks, a w konsekwencji satysfakcję. Mamy nadzieję, że udzieli się Państwu radość tworzenia, którą niesiemy w sobie. A nasze prace dostarczą pozytywnych wrażeń estetycznych.

 

5,157 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?