Obserwacja życia zwierząt i ich wzajemnych relacji, pozwala zauważyć pewne podobieństwo do relacji między ludźmi.

Najlepszy przykład to związki miłosne i rodzinne wśród … słoni.

Według specjalistów w tej dziedzinie, słonie są najbardziej wrażliwe i – używając ludzkiego języka  –  taktowne i najwierniejsze spośród wszystkich zwierząt.

Słoń cierpliwie szuka swojej wybranki, a gdy ją spotka, angażuje się nadzwyczaj uczuciowo.

Jego zauroczenie swoją ukochaną jest silne… ale zarazem niekrępujące jej wolności osobistej; nigdy nie zmusza jej do zaakceptowania swoich zalotów, cierpliwie czeka aż ona, z własnej i nieprzymuszonej woli, odpowie na jego – powiedzielibyśmy po ludzku – propozycje.

Codziennie wysyła jej sygnały czułości i przywiązania, pomaga w trudnościach pokonywania przeszkód naturalnych w przyrodzie, wyszukuje najlepsze kęsy pożywienia i zachęca do jedzenia (trudno tu użyć innego określenia, gdyż wyraz “żreć” jest raczej odpowiednikiem naszych, ludzkich zachowań).

Obejmuje często trąbą jej głowę i delikatnie muska uszy, a ponieważ nie umie pisać wierszy miłosnych, to próbuje przekonać swoją wybrankę… czułą adoracją.

Gdy jednak słonica odrzuci zaloty zakochanego słonia – on zazwyczaj oddala się od stada i do końca życia wędruje smutny po bezdrożach i …prawdopodobnie zostaje już samotnym na zawsze…

Ale jeżeli zostanie zaakceptowany, wtedy staje się szarmancki; nie odstępuje jej ani na krok, zrywa dla niej najlepsze liście z drzew, stara się o wolne miejsce przy wodopoju, a podczas kąpieli delikatnie spryskuje ją wodą i potem suszy za pomocą trąby.

Słonie są bardzo dobrymi małżonkami. Jakbyśmy to po ludzku powiedzieli …. nigdy się nie kłócą,  ale mogą sobie udzielać co najwyżej kilku małych, pieszczotliwych kuksańców cienkimi ogonkami.

Są wierne swoim wybrankom i nie zdradzają w żadnym przypadku, a zakochują się tylko jeden raz… i to na zawsze!.

Jak z tego opisu wynika – miłość nie jedno ma imię, a ta – spotykana w przyrodzie, może być powodem do wielu refleksji nad światem, w którym my żyjemy uważając niesłusznie, że kochać może jedynie istota, pysznie uważająca się – za rozumną.

Dariusz Spanialski

dropszhoping_souvreSklep on-line

Sklep on-line z produktami najwyższej jakości
perfumy, środki czystości, pielęgnacja skóry,
suplementy, kolagen
10 % RABATU Na WSZYSTKIE PRODUKTY
ZOBACZ >>

10,762 total views, 4 views today

One thought on “-Miłość … słoni

  1. Uwielbiam ten artykuł . Jest porostu piekny :) A słonie to takie kochane istoty. Ludzie powinni się od nich uczyć wierności

Dodaj komentarz

Why ask?