„Coaching na Wyspach Szczęśliwych” Maciej Bennewicz

LOYD poleca: książka z przesłaniem

„Coaching na Wyspach Szczęśliwych” jest książką niezwykłą. Możesz ją czytać tradycyjnie, strona po stronie, przygoda po przygodzie. Możesz wybierać tylko niektóre wątki. Sposób czytania tego tekstu zależy od Ciebie. To już druga pozycja autorstwa Macieja Bennewicza, do poznania, której zaprasza herbata LOYD.

– Od lat staramy się wspierać ciekawe wydarzenia związane z rozwojem i doskonaleniem.  Sami zatrudniając w naszych przedsiębiorstwach w Europie tysiące osób, wiemy jak niezmiernie jest to ważne dla stabilności dziś i rozwoju w przyszłości – podkreśla Sylwia Mokrysz z zarządu Mokate SA.

„Coaching na Wyspach Szczęśliwych” to opowieść o przemianie, rozwoju, poszukiwaniach. To opowieść o celach, dylematach i potrzebach. To klucz do każdego celu, który przed sobą postawimy.

– Moje pierwsze skojarzenie, kiedy wzięłam do reki tę książkę? – Sylwia Mokrysz zastanawia się przez chwilę. – Mityczne wyspy szczęśliwe opisywane przez Pindara i oczywiście Gałczyńskiego. Wyspy, które mimo upływy lat ciągle kuszą. Ale to również kolejne cele, jakie sobie powinniśmy wyznaczać, aby być ciągle dalej w życiowej podróży, aby więcej wiedzieć i rozumieć – dodaje.

Macieja Bennewicza, nurtują dwa podstawowe problemy: Co szczęściu przeszkadza? Co szczęściu pomaga?. Książka jest jak przewodnik. Najpierw prowadzi czytelnika przez siedem ponurych krain, które zwą się: Lenistwo, Pycha, Złość, Nieumiarkowanie, Kłamstwo, Lubieżność i Zachłanność. By następnie przenieść się w zdecydowanie lepsze rejony: Otwartości, Tu i Teraz (?), Radości, Misji, Przepływu, Sensu i Siły.

Jeżeli myślisz, że Wysp Szczęśliwych – podobnie jak Bergamutów – nie ma? Nic bardziej mylnego! Otóż są – i to znacznie bliżej niż Ci się wydaje…Przekonasz się o tym sięgając po „Coaching na Wyspach Szczęśliwych”.

– Kilka lat temu Maciej Bennewicz napisał, że skoro zmiany są częścią życia, warto dokonywać ich świadomie. W moim przekonaniu, ta książka pomaga zrobić pierwsze kilka kroków – podsumowuje S. Mokrysz.

Dotychczas w serii: Magiczne chwile przy lekturze z herbatą LOYD

Orson Scott Marden – Podejmij Wyzwanie, czyli sukces w trudnych warunkach

Maciej Bennewicz „Rozmowy z Karolcią”

Maciej Bennewicz „Coaching na Wyspach Szczęśliwych”


 

2,223 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?