O tych co cudeńka tworzą, malować, pisać lubią, muzyką, tańcem i teatrem żyją

 

 Beata Szałwińska

pianistka

Beata Szałwińska, polska pianistka, która na swój dom wybrała sobie to jedno z najmniejszych państw świata Luksemburg.
W szczerym wywiadzie opowiada o blaskach i cieniach życia poza Polską oraz zdradza swoje muzyczne plany na najbliższy czas.

 

czytaj całość >>>

Adrianną Michalewska i Izabela Szolc

Izabela Szolc

 Pisanie w duecie, w tercecie, a może nawet w kwartecie musi się opierać na pewnych zasadach. Tak jak projektowanie domu, mostu czy pałacu. Każdy ma swoje wyznaczone obszary, ktoś te obszary spina, nadaje im sens.

czytaj całość >>>

 

Paulina Świst
Jestem adwokatem, który lubi opowiadać historie

Paulina ŚwistPisanie to prawdziwa pasja. Boję się, że gdybym ją traktowała jak zawód, straciłabym całą radość z pisania i z pewnością odbiłoby się to na moich książkach.

 

czytaj całość >>>

 

 Dorota Dziedzic-Chojnacka
Od poezji do zbrodni

Pozowanie ze Zbrodni¦ů-001Powieść kryminalną zaczęłam początkowo pisać w ramach odpoczynku od pracy doktorskiej. Intryga wciągnęła mnie na tyle, że nauka prawa poszła w kąt, a ja skupiłam się nad rozwojem akcji, postaciami z książki itd. itp.

 

czytaj całość >>>

 

Izabela Monika Billa
Kochanka poezji

OLYMPUS DIGITAL CAMERAMoje wiersze powstają w dwójnasób, są wynikiem potrzeby serca czyli weny, która zazwyczaj jest nieobliczalna i całkowicie związana z emocjami lub powstały z potrzeby powstania na jakiś konkurs czy pod temat. Dzięki temu mam wiersze religijne, o kanonizacji, o alkoholizmie, żołnierzach wyklętych.

czytaj całość >>>

 


Hanka Brulińska
Nie chcę zabijać wyobraźni

„…Nie chcę nazywać niczego, bo nie moja w tym rola. Zresztą, im dłużej będę niedookreślona, tym większa dla mnie radość i szersze pole do późniejszych interpretacji. Teraz, zwłaszcza we współczesnej sztuce, jest taka moda, żeby wszystko dokładnie ponazywać, etykietować, a ja nie chcę tego, co tworzę, zamykać w sztywne ramy, schematy…”

czytaj całość >>>

 

Agnieszka Jelonkiewicz
Zabawa formą, stylem, kolorem, fakturą to coś wspaniałego!

Gościem naszego dzisiejszego wirtualnego spotkania przy kawie jest pasjonatka piękna Agnieszka Jelonkiewicz – z wykształcenia historyk sztuki, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych, od 12 lat pracuje jako konsultantka wizerunku – w zawodzie, który jak mówi „sobie wymyśliła”.

 

czytaj całość>>>

Alina Tyro-Niezgoda
W poszukiwaniu nowych kontynentów twórczych

Alina nie czuje się artystką i nie musi mieć tytułu, ani papierka, nie uzależnia się od opinii innych.  Tworzy bo lubi, angażuje się w nowy temat  jeśli jest dla niej interesujący i dopóki nie pozna jego wszystkich tajemnic, a potem…,gdy już zaspokoi swoją ciekawość,

zabiera się za coś nowego, za kolejne wyzwanie, za odkrywanie nieznanego.

czytaj całość>>>

 

Sylwia Ewa Paszko
Malowany świat Ewy

Jeśli już się biorę za pracę, działam bardzo szybko, jakby w transie, więc nie mogę zbyt długo, bo czuję się po tym wypalona. Jeszcze bardziej emocjonalnie piszę wiersze. Zanurzam się przy tym w innym świecie.
Dobrze się po tym czuję.
To rodzaj skupienia, który daje mi wewnętrzną jasność i radość.

 

czytaj całość >>>

Anna Janczur
Ułożone z kawałków marzeń

Mówi o swojej pasji, że to praca z samym sobą, rodzaj medytacji, całkowitej koncentracji i skupienia. „Ja i moje dzieło jesteśmy jednością. Moje ręce mają własną inteligencję, to one tworzą kompozycje i niekiedy zaskakują efektem końcowym. Jednak najpierw siadam nad kartką i zaczynam malować abstrakcje – jest to początek wyprawy w świat mojej wyobraźni.

czytaj całość>>>

 

Katarzyna Karpowicz
Pod wodą zbieram myśli

Myślę, że w malowaniu nie chodzi o to, żeby wykształcić swój styl, ale o to, żeby malować i żeby szukać. Na przykład pójść do muzeum i zobaczyć to, co teraz właśnie trzeba odkryć w Velázquezie, Dubuffecie, nawet w abstrakcji, na przykład u Kandinsky’ego. Być może malarz musi dojrzeć, musi długo pracować, żeby siebie odnaleźć, choć później to i tak się chyba przekształca… Z czasem przychodzi spokój.

czytaj całość >>>

 

 Anna Szepielak
Słowo pisane – pasja i nałóg

Kiedy raz wpadnie się w nałóg słowa pisanego, już nie chce się z niego wychodzić. Cieszy mnie fakt, że w tej miłości do książek nie jestem wcale taka osamotniona, jak to podają oficjalne statystyki.
Za oknem już naprawdę jesień. Moja brzoza zaczęła żółknąć, na trawniku sprzeczają się głośno wrony z kawkami, w powietrzu pachnie dym z ognisk, w których palą się liście i gałęzie. W ciepłym domu, z pachnącą kawą pod ręką i kromką świeżego chleba z powidłem śliwkowym, myślę – niedługo przyjdą deszcze, niedługo poznam moją kolejną bohaterkę…

czytaj całość>>>

Elżbieta Pankiewicz
Pomóc szczęściu

Chociaż dawno już nie chodzi do szkoły, swoją energią i pomysłami mogłaby obdzielić co najmniej kilka dwudziestolatek. Elżbieta Pankiewicz nie wie co to nuda i bezczynność. Ciągle w ruchu i gotowości do nowych wyzwań. Działanie to jej naturalne środowisko, w którym czuje się najlepiej. Maluje, prowadzi warsztaty plastyczne – a dla nas znalazła czas, żeby opowiedzieć o tym, że zawsze trzeba wierzyć w lepszą przyszłość…..i robić wszystko, żeby pomóc szczęściu…..

czytaj całość >>>

Agnieszka Lingas-Łoniewska
Proces twórczy

Książka, do której teraz tworzę plan, a zacznę pisać po wakacjach, będzie dramatem, opartym na kiedyś zasłyszanej historii. Oczywiście wykorzystam tylko jeden wątek, który mnie zainteresował, a który będzie stanowił trzon całej opowieści. Nie zabraknie w niej wątków kryminalnych, a raczej mafijnych, zranionych uczuć, upadłej matki i ludzi, którzy szukają swojego miejsca w świecie, a którzy ciągle podejmują błędne decyzje.

czytaj całość >>>

Anna Symonowicz
Gdy miasto śpi

(…) Anna Symonowicz i Jan Łabuszewski wraz z dwunastoma innymi pasjonatami łyżwiarstwa nie przejmują się ani warunkami atmosferycznymi, ani późną porą. Spotykają się na lodowisku w nocy lub nad ranem, trenują z prawdziwą pasją, choć to, co robią bywa piekielnie trudne i niebezpieczne. Zdarzają się przykre kontuzje, bolesne urazy.…(…)

 

czytaj całość >>>

12,276 total views, 1 views today