Keratyna – zdrowie i uroda w fiolce

kreatynowe prostowanie włosówOstatnimi czasy media i kolorowa prasa prześcigają się w doniesieniach o zbawiennym wpływie keratyny na nasze włosy i paznokcie, a fryzjerzy polecają keratynowe prostowanie włosów jako niezawodny sposób na piękną fryzurę. Chcecie wiedzieć czy to prawda? Czy faktycznie wynaleziono remedium na codzienne bolączki setek tysięcy kobiet?  Dlaczego keratyna jest tak pomocna w procesie odbudowy i wzmacniania funkcji naszego organizmu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej.

 

Keratyna: czyli właściwie co?

Jest to po prostu  białko, które w naturalny sposób wchodzi w skład budulca skóry, włosów i paznokci. Gdy – na skutek choroby, lub niewłaściwego trybu życia , w organizmie występują niedobory tego białka, dochodzi do pęknięć i podrażnień naskórka, łamliwości włosów i pękania płytki paznokcia. Osobom dotkniętym tak zaawansowanymi  dolegliwościami, zaleca się zazwyczaj przyjmowanie specjalnych preparatów z keratyną hydrolizowaną, która- stosowana  uzupełnić braki w naturalnych składnikach, wchodzących w skład włosów lub paznokci.

Keratyna dla pięknych włosów

Keratyna to podstawowy budulec łodygi włosa, czyli tak zwanej kory. Włókna keratyny są połączone między sobą poprzecznymi wiązaniami siarczkowymi, dzięki czemu zachowują elastyczność i spręży stość. Czy wiedziałyście, że keratyna znajduje się także w zewnętrznej osłonce włosa, mając niezwykle istotny wpływ na blask twojej fryzury. W przypadku włosów, jej niedobór może prowadzić także do nieestetycznego rozdwajania końcówek i otwierania się łusek kosmyków. Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów z problemami zawierają także, wspomnianą wcześniej, keratynę hydrolizowaną, czyli inaczej  – białka pozyskane w kontrolowanym procesie hydrolizy wełny owczej, a następnie rozpuszczone w wodzie. Ten rodzaj keratyny bez trudu wiąże się z naturalnymi białkami włosów, wnikając głęboko w ich strukturę i doraźnie odbudowuje miejsca uszkodzone podczas codziennych czynności  jak czesanie, albo w wyniku działania czynników atmosferycznych (wiatru i słońca). W czystej postaci  keratyna rozczarowuje wyglądem:  to przejrzysta ciecz o żółtawym lub brunatnym zabarwieniu i specyficznym zapachu.

 

Keratyna w przemyśle  kosmetycznym

Pewnie żadnej z was nie przemknęło nawet przez myśl,  że keratyna hydrolizowana wchodzi w skład szamponów, odżywek, a także lakierów i innych preparatów przeznaczonych do codziennej stylizacji, odżywiania, a także zabiegów rozjaśniania i trwałej ondulacji włosów. Jej zadaniem jest przecież regeneracja uszkodzeń powstałych we włosie  i  uzupełnienie niedoborów w zasobach składników naturalnych które tworzą  budulec włosa. Właśnie dzięki tym właściwościom, kosmetyki z keratyną hydrolizowaną są przeznaczone głównie dla kobiet, które cierpią z powodu suchych, łamliwych i matowych włosów. Fryzjerzy zaś  twierdzą, że keratynowe prostowanie włosów sprawia, że włosy zwiększają swą objętość i połysk, stają się nawilżone i miękkie, uodpornione na uszkodzenia mechaniczne i wysuszające działanie silnych środków myjących wchodzących w skład szamponu. Po keratynowej kuracji  da się również zauważyć wyraźną poprawę stanu skóry głowy, ponieważ, dodatkowa zawartość siarki w specyfiku wykazuje działanie przeciwgrzybiczne i łagodzące (m.in. właściwości  przeciwłupieżowe). Do tego, kuracja keratynowa działa jak – jedyna w swym rodzaju, tarcza ochronna, ponieważ przeciwdziała negatywnemu działaniu czynników atmosferycznych, a także promieniowania UV.

 

Keratynowe prostowanie włosów

Właścicielki puszących się, kręconych włosów, często rozważają możliwość  poddania się zabiegowi, dzięki któremu ich fryzura zyskałaby blask , a same włosy – elastyczność i fakturę prasowanego jedwabiu. Fryzjerzy – jak wspominaliśmy wcześniej – najczęściej namawiają wtedy swoje klientki na keratynowe prostowanie włosów. Zabieg ten ma na celu nie tylko wyprostowanie, ale też wygładzenie i odżywienie struktury włosa. Polega on  na „wprasowaniu” keratyny w każdy kolejny włos, przy użyciu wysokiej temperatury. Dzięki temu procesowi,  wszystkie ubytki w strukturze włosa zostają wypełnione keratynowym budulcem. Zabieg najlepiej wykonać pod okiem specjalisty, w renomowanym zakładzie fryzjerskim, choć keratyna dostępna jest także w drogeriach i aptekach. Można więc również pokusić się o domową pielęgnację włosów, przy użyciu prostownicy i suszarki.

Keratynowe prostowanie włosów możesz wykonać na przykład w salonach Jean Louis David – http://www.jeanlouisdavid.pl/strefa-klienta/uslugi/wlosy/stylizacja/keratynowe-prostowanie-wlosow/

2,450 total views, 1 views today

Dodaj komentarz

Why ask?